Promocja !!
Korzystamy z plików cookie. Możesz wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki.    Ok
×

Registration

Profile Informations

Login Datas

or login

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
This is not an email address!
Email address is required!
This email is already registered!
Password is required!
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Email or Password is wrong!

Jaki prezent na chrzest powinna dać chrzestna? Kilka porad

Zostaniesz matką chrzestną i zastanawiasz się, jakie obowiązki niesie za sobą ten zaszczytny tytuł? Chrzestna powinna przede wszystkim uczestniczyć w duchowym życiu dziecka i być przy nim podczas najważniejszych wydarzeń w jego życiu: chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania czy ślubu. Wielu rodziców wybiera na chrzestnych najbliższe sobie osoby: rodzeństwo lub przyjaciół. Dzięki temu są oni obecni na co dzień, służą radą i pomocą oraz utrzymują z pociechą serdeczne kontakty. Jednak pierwszym Twoim obowiązkiem będzie uczestnictwo w uroczystości chrztu, gdzie oficjalnie zostaniesz mianowana chrzestną. Z tej okazji warto kupić przyszłemu chrześniakowi albo chrześniaczce gustowną pamiątkę.

Możesz kupić taki podarek, na jaki Cię stać

Według ogólnie przyjętego zwyczaju to właśnie chrzestna i chrzestny dają dziecku najbardziej okazałe prezenty. Jeśli finanse jednego z nich na to nie pozwalają, chrzestni często łączą siły i kupują jeden, wspólny podarek albo dwa skromniejsze. Zwykle największy problem sprawia dopasowanie prezentu do oczekiwań rodziców dziecka. Upominki od chrzestnych często wpisują się w religijny wydźwięk uroczystości, ale warto najpierw skonsultować z opiekunami malucha, czego najbardziej potrzebują oni i ich pociecha. Oczywiście pierwszym i najważniejszym prezentem od matki chrzestnej jest jej zgoda na pełnienie tej funkcji, a kolejnym – ubranie dla dziecka albo biała szatka. W zależności od regionu chrzestna kupuje cały zestaw ciuszków lub ozdobną szatkę z wyhaftowanym imieniem malucha i datą chrztu. Jednak mimo tego dobrze jest, gdy pociecha ma jeszcze jakąś inną pamiątkę z tego szczególnego dnia, która wraz z upływem lat zyskuje wartość nie tylko sentymentalną. Co się sprawdzi?

Najlepszym rozwiązaniem są uniwersalne prezenty

Istnieją upominki, które będą idealne zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca – wszystkie możesz znaleźć w naszym sklepie E-Azur. Są to na przykład srebrne obrazki z wizerunkiem aniołów albo Świętej Rodziny, które można powiesić nad łóżeczkiem dziecka. Ich ponadczasowy wygląd sprawia, że będą się doskonale komponować zarówno z wystrojem pokoju niemowlaka, jak i nastolatka. Innym ciekawym pomysłem jest album na zdjęcia z chrztu. Na odwrocie okładki posiada specjalną blaszkę, gdzie można wygrawerować indywidualną dedykację albo inspirujący cytat. Chcesz, by chrześniak skorzystał z prezentu, gdy trochę podrośnie? Podaruj mu dziecięcą Biblię z obrazkami. Kilkulatek chętnie posłucha opowieści czytanych przez rodziców, a w wieku szkolnym sam po nią sięgnie. Piękną pamiątką będzie także złoty łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem. Jest na tyle stylowym i uniwersalnym dodatkiem, że można go nosić przez całe życie, a jednocześnie staje się widocznym dla innych wyznaniem wiary.